czwartek, 29 grudnia 2011

Square card case - poznaj jego możliwości

Square - system elektronicznej płatności na platformy mobilne zadebiutował już w maju 2010 roku, wypuszczając na rynek niewielki czytnik kart płatniczych i kredytowych, który można było podłączyć poprzez gniazdo słuchawkowe do smartfonów pracujących w systemie operacyjnym iOS oraz Android, zamieniając w ten sposób komórkę w elektroniczny portfel. 


Dziś Square to specjalna aplikacja, dedykowana dla smartfonów i tabletów, pełniąca funkcję portfela z funkcjonalnością karty kredytowej. W rzeczywistości jest to system Card Case (tzw. zakładek), który umożliwia przypisanie karty kredytowej klientowi, chcącemu zapłacić za daną usługę sprzedawcy, korzystającemu również z aplikacji Square. W momencie, gdy klient kupuje produkt lub usługę, podaje swoje imię, po którym kasjer weryfikuje klienta na podstawie przypisanej mu fotografii, po czym pobiera opłatę i kończy transakcję, przekazując wirtualny rachunek zapisywany w aplikacji kupującego.

Aplikacja wyposażona jest również w interaktywny katalog lokalnych firm, które akceptują płatności w systemie Card Case, a wykorzystując położenie użytkownika (geolokalizacja) informuje go o najbliższych lokalach oraz promocjach wraz z dostępnym menu lub ofertą. Ta sama funkcja geolokalizacji klientów, pozwala wyświetlić w aplikacji, po stronie sprzedawcy, informację o zbliżającym się kliencie. Pozwala to sprzedawcy przejrzeć listę zamówień klienta, dokonywanych przez niego najczęściej i z wyprzedzeniem przygotować mu ofertę. 

Powyższe działa z sukcesem w Stanach Zjednoczonych. Na europejskim , w tym i polskim rynku, nie ma niestety dostawcy, którego porównać można byłoby ze Square.


Więcej na oficjalnej stronie: www.squareup.com/cardcase

1 komentarz:

Dominika Starańska pisze...

Nigdy nie słyszałam o takich płatnościach, a staram się na bieżąco być w tym temacie. Tym bardziej jak czytałam o usługach SMS https://www.cashbill.pl/blog/uslugi-gsm/uslugi-sms-czym-sa-jakie-sa-ich-rodzaje/ to co raz bardziej przekonuję się do nich.

Prześlij komentarz