poniedziałek, 19 grudnia 2011

mBankowe płatności iPhone'm

O rewolucji NFC (Near Field Communication) w Polsce pisałem niedawno na "na plus" blogu. Jest to technologia umożliwiająca przekazywanie na niewielką odległość danych za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki niej klienci mBanku już teraz płacą kartami zbliżeniowo, a więc bez konieczności podawania karty sprzedawcom i przeciągania jej przez czytniki terminali. Wkrótce przy tego typu płatnościach będą mogli skorzystać także z telefonu komórkowego.
Obecnie odbywa się pilotaż realizowany w ramach współpracy mBanku i organizacji Visa, z którego korzystają klienci posiadający iPhone’y. Rozwiązanie oparte jest na aplikacji płatności zbliżeniowych Visa Mobile i nakładki iCarte współpracującej z tą aplikację, w którą "ubierany" jest aparat Apple. Całość wygląda jak poniżej.

Aplikacja docelowo będzie bezpłatnie dostępna w internetowym sklepie AppStore. Dzięki nakładce i oprogramowaniu, klienci będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem telefonu komórkowego w sklepach i innych punktach wyposażonych w terminale zbliżeniowe. Dostarczane przez mBank, z organizacją płatniczą Visa Europe, adaptery iCarte będą współpracować z najnowszymi modelami iPhone’ów trzeciej i czwartej generacji. 

Pytanie brzmi - ilu osobom przypadnie do gustu powyższe ubranko ...

5 komentarzy:

Tomasz pisze...

Jak dla mnie płatność telefonem to po prostu płatność mobilna. Nie ważne jaki aparat do tego użyjemy, ale istotne jest aby została zaakceptowana. Tak sam działa system premium SMS https://www.cashbill.pl/sms że jak chcemy zapłacić to wysyłamy sms i mamy gwarantowany kod dostępowy.

Marta Wiśniewska pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Iwona Rausz pisze...

Jest wiele możliwości płacenia telefonem jak Blik, czy płacenie za pomocą SMS. ja mimo wszystko jednak preferuję płatności kartą płatniczą https://www.cashbill.pl/platnosci/karty-platnicze gdzie mam pewność, że moje pieniądze będą przesyłane w sposób bezpieczny i przede wszystkim szybki.

Izabella Nowotka pisze...

Oczywiście same płatności telefonem stają się coraz bardziej popularne. Jednak ja czasami lubię zapłacić gotówką lub walutą obcą gdy jestem za granicą. Przedtem w kantorze online https://cinkciarz.pl/wymiana-walut wymieniam sobie walutę która mnie interesuje i mam ją praktycznie od ręki.

Dawid Podolski pisze...

Niestety nie mam takiego telefonu więc nie wiem jak naprawdę działają takie płatności. Jednak jeśli chodzi np. o zakupy w sklepach internetowych to bardzo podobają mi się płatności online https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online gdyż dzięki nim wiem, że zawsze moje pieniądze dotrą tam gdzie zapłaciłem.

Prześlij komentarz