czwartek, 22 grudnia 2011

Naklejka zbliżeniowa PayPass w Alior Banku

W ofercie Alior Banku pojawiła się kolejna nowość – naklejka zbliżeniowa PayPass. Jest to karta płatnicza w postaci kilkucentymetrowej naklejki, którą użytkownik może umieścić na dowolnym przedmiocie, np. na telefonie komórkowym. Do końca grudnia wydanie naklejki jest bezpłatne. Naklejka zbliżeniowa dla użytkownika oznacza przede wszystkim wygodę – aby dokonać płatności nie trzeba nosić już ze sobą portfela, wystarczy np. telefon komórkowy, który prawie każdy ma zawsze przy sobie. Co więcej, za naklejkę zbliżeniową nie jest pobierana opłata miesięczna, więc korzystanie z niej nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla klienta. Dzięki wykorzystaniu technologii PayPass, karta pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych w ok. 50 tysiącach punktów w kraju, w tym m.in. Mc Donald’s, Alma, Coffee Heaven, Ikea, saloniki Kolporter i wiele innych.

Co ważne, naklejka – podobnie jak inne karty, wyposażone w funkcjonalność PayPass – pozwala na realizację płatności niezależnie od kwoty, a transakcje na kwotę powyżej 50 zł wymagają dla bezpieczeństwa potwierdzenia kodem PIN.

Każdy posiadacz rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku może zamówić naklejkę samodzielnie w Systemie Bankowości Internetowej. Można także złożyć dyspozycję w oddziale banku,  placówce partnerskiej lub za pośrednictwem Contact Center. Tylko do końca grudnia wydanie naklejki zbliżeniowej jest bezpłatne.


Więcej szczegółów na stronie Alior Banku: >klik<

2 komentarze:

radiator pisze...

fajny gadżet, niech się w końcu dogada alior z mpay i stworzą ten cholerny projekt, ileż można słuchać, że to już niebawem.

Anonimowy pisze...

Radiator: a po co mPay? Przecież mPay nie prowadzi projektów płatności zbliżeniowych NFC, tylko płatności zdalne. Widać, że na rynku jest duże niezrozumienia w temacie płatności mobilnych, bo to co realizuje mPay jest zupełnie inną technologią niż NFC/PayPass.

Prześlij komentarz